Leicester - Norwich, wynik spotkania 3-1

W minioną sobotę, 1 kwietnia 2024 roku, na King Power Stadium odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami Leicester i Norwich w ramach 40. kolejki Championship. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3-1, pomimo wyrównanego wyniku 1-1 na przerwę. Emocje sięgały zenitu, a Leicester potwierdziło swoją dominację na własnym boisku.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy Leicester City a Norwich City

Leicester City podejmowało drużynę Norwich City na swoim własnym boisku, na King Power Stadium. Mecz odbył się w ramach 40. kolejki Championship, a sędzią głównym spotkania był Darren Bond z Anglii.

Gospodarze rozpoczęli mecz z determinacją, ale to goście jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. W 20. minucie Gabriel Sara zdobył bramkę dla Norwich, wykorzystując asystę od M. Núñeza, dając swojej drużynie prowadzenie 0-1.

Leicester szybko zareagowało i wyrównało stan meczu. W 33. minucie K. Dewsbury-Hall strzelił gola dla gospodarzy po podaniu od S. Mavididi, ustalając wynik na 1-1 do przerwy.

Druga połowa to widowisko pełne emocji. W 61. minucie S. Mavididi zdobył bramkę dla Leicester, z kolei asystę zanotował K. Dewsbury-Hall, dając swojej drużynie prowadzenie 2-1.

W końcówce meczu, w 90. minucie, na listę strzelców ponownie wpisał się Leicester, tym razem J. Vardy, ustalając wynik meczu na 3-1 dla gospodarzy.

W trakcie spotkania sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn. Na boisku najpierw ukarany został Shane Duffy z Norwich w 35. minucie, a później Jannik Vestergaard z Leicester w 65. minucie. Czerwonych kartek nie odnotowano.

Po zwycięstwie nad Norwich, Leicester City ma teraz przed sobą trzy kolejne spotkania z Millwall, Plymouth i West Brom. Z kolei Norwich City zmierzy się z Sheffield Wednesday, Preston i Bristol City. Po emocjonującym meczu w King Power Stadium, fani obu drużyn już czekają na kolejne starcia swoich ulubieńców na boisku.