Spotkanie Stoke City vs Leicester zakończone wynikiem 0-5 dnia 2024-02-03 15:00

W miniony weekend na bet365 Stadium w Stoke-on-Trent odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Stoke City i Leicester. Spotkanie, które odbyło się 2024-02-03 o godzinie 15:00, było częścią 30. kolejki Championship. Wynik końcowy meczu to 0-5, a już na przerwę drużyna Leicester prowadziła 0-2. To był zdecydowanie jeden z najbardziej zaskakujących meczów tej rundy, który na pewno wzbudzi wiele emocji wśród kibiców obu drużyn.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy Stoke City a Leicester

Stoke City podejmowało Leicester w meczu Championship na bet365 Stadium. Sędzią głównym spotkania był Lewis Smith. Po pierwszej połowie wynik to 0-2 na korzyść gości, a ostateczny rezultat to 0-5 dla drużyny Leicester. Mecz rozpoczął się bardzo dynamicznie, obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. Pierwsza bramka padła w 27 minucie, kiedy to P. Daka strzelił gola po asyście A. Fatawu, dając prowadzenie Leicester. Mimo starań Stoke City, goście potrafili podwyższyć prowadzenie w 30 minucie za sprawą K. Dewsbury-Hall, skutecznie wykończając sytuację stworzoną przez K. McAteera. Druga połowa nie przyniosła poprawy dla gospodarzy. Leicester kontynuowało swoją skuteczną grę, a P. Daka zdobył drugiego gola w meczu w 66 minucie. W dalszej części spotkania, J. Vardy trafił do siatki dwukrotnie - najpierw w 73 minucie, a następnie ponownie w ostatniej minucie meczu, ustalając wynik na 0-5 na korzyść Leicester. Obie ekipy otrzymały żółte kartki za agresywne zachowanie na boisku. Gospodarze: Mehdi Léris w 26 minucie, Bae Jun-Ho w 47 minucie, Michael Rose oraz Ben Wilmot w ostatnich chwilach meczu. Goście: Kasey McAteer w 40 minucie, Stephy Mavididi w 42 minucie oraz James Justin w ostatniej minucie meczu. Czerwonych kartek nie ujawniono. Po tym widowisku, Stoke City stanie do rywalizacji z Blackburn, QPR oraz Coventry, natomiast Leicester zmierzy się z Watford, Sheffield Wednesday oraz Middlesbrough. To było pełne emocji spotkanie na bet365 Stadium, z dominacją gości i skuteczną grą Leicester, która dała im zwycięstwo 0-5 nad gospodarzami.