Leicester - Blackburn, wynik spotkania: 0-2

W sobotę po południu na King Power Stadium odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami Leicester i Blackburn. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 0-2, choć wynik na przerwę wskazywał na wyrównaną rywalizację. Mimo starań gospodarzy, to podopieczni z Blackburn zapewnili sobie cenne trzy punkty w ramach 46. kolejki Championship.

Mecz pomiędzy drużynami: Leicester (Gospodarz) przeciwko Blackburn (Goście)

Sprawozdanie z meczu:

King Power Stadium gotowe było na emocje, gdyż Leicester podejmowało Blackburn w starciu o ligowe punkty. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, ale obie drużyny starały się kontrolować przebieg gry. Gospodarze starali się narzucić swój styl, ale defensywa gości była niezłomna.

Druga połowa rozpoczęła się dynamicznie, a to goście z Blackburn jako pierwsi wprowadzili zamieszanie na tablicy wyników. W 68. minucie S. Szmodics ustalił prowadzenie dla swojego zespołu po skutecznej asyście. Leicester próbowało odrobić straty, ale nie potrafili przebić się przez zorganizowaną obronę rywali.

Niespodzianka na King Power Stadium miała miejsce w samej końcówce meczu. Ponownie S. Szmodics okazał się bohaterem, zdobywając drugą bramkę dla Blackburn w 90. minucie, tym razem po asyście J. Rankin-Costello. Gospodarze byli zaskoczeni i nie zdołali już odwrócić losów spotkania.

Mecz zakończył się wynikiem 0-2 na korzyść gości, co dało im cenne trzy punkty. Leicester musi teraz spojrzeć w przyszłość i szybko odbudować formę przed kolejnymi starciami w Championship. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a emocje sięgały zenitu wraz z kolejnymi akcjami podbramkowymi. Obydwie drużyny zaprezentowały wysoki poziom sportowy, ale to Blackburn wykazało się skutecznością i determinacją, co zaowocowało zwycięstwem.

Następne mecze dla Leicester: [brak danych]

Następne mecze dla Blackburn: [brak danych]